Uncategorized

Mille jaoks peaks tekstiilipesurit kasutama ja mida sellega üldse pihta saab hakata?
Nagu nimigi ütleb, siis sobib Kärcheri tekstiilipesur kõige paremini just tekstiili puhastamiseks. Selleks on siis näiteks diivanilt plekkide eemaldamine, autosalongi pesu, madratsite puhastus või vaipadelt plekkide eemaldamine.

Ise diivanilt pleki eemaldamine

Juhul kui diivanit ei ole viimase 2-3 aasta jooksul puhastatud, siis võib ka pealtnäha puhtast diivanist tekstiilipesuri abil kätte saada vägagi musta pesuvee. Sageli on kliendid võtnud masina, et eemaldada mõni üksik vee- või toiduplekk, kuid parima tulemuse saavutamiseks oleme alati soovitanud kogu diivani üle teha – nii saab vältida olukorda, kus esialgse väikse pleki asemel on peale kuivamist hoopis uus, suurem ja puhtam 🙂 plekk. Ning kui juba kogu diivan ette võtta, siis on ka peale kuivamist üllatus reeglina suurem ja lõpptulemus parem. Ning peale pesu vajab keskmine diivan umbes 4-6 tundi kuivamiseks.

Autoistmete keemiline pesu

Lisaks võib tekstiilipesuri rentida ka autosalongi puhastuseks. Tõsi, kuna autode puhul on nikerdamist rohkem ja istmed kipuvad sageli ka mustemad olema kui tubased diivanid, siis kulub autoistmete puhastamiseks ka veidi rohkem aega. Harv ei ole ka juhus, kus esialgu pealtnäha mitte just väga musta istet peab üle tegema 7-8 korda ja iga kord tuleb sealt ka musta pesuvett. Ning nagu diivanitegi puhul, tasub alati vähemalt ühe korra teha üle kogu istme pind ja seejärel võib hakata tegelema üksikute plekkidega järgemööda. Olenevalt autoistmetest võib nende kuivamine samuti võtta aega 4-6 või mõnel juhul ka kuni 10 tundi.

Madratsite puhastus

Kuigi madratsid on reeglina linade alla peidus ja otsese mustusega kokku ei puutu, siis sageli just väikeste laste puhul võib ikka ette tulla õnnetusi, kus madrats saab plekiliseks. Sellisel juhul on samuti abi tekstiilipesurist – meie renditav Kärcher võimaldab kasutada nii piserdus- kui imemisfunktsiooni samaaegselt, ning madratsite puhul ongi see tavaliselt parimaks lahenduseks. Pinnad saab kiirelt puhtaks ning kui varem oligi madratsil juures ebameeldiv lõhn, siis reeglina asendub ka see hoopis uue ja värskemaga:). Madrats võib mõnel juhul olla kasutusvalmis juba 2-4 tunni möödumisel, vahel võib kuluda ka pikem aeg. Üsna palju sõltub nii kangast kui ka pesuri käsitlejast endast.

Vaipade pesu ja plekkide eemaldamine

Kuna ka vaibad on reeglina tehtud mingisugusest tekstiilist, siis saab edukalt ka neid puhastada Kärcheri tekstiilipesuriga. Väiksemate vaipade puhul piisab pesuri tavaliselt otsikust, kuid suuremate pindade puhul teeb töö mugavamaks ja kiiremaks spetsiaalne vaibapuhastusotsik. Seda on võimalik meilt juurde rentida täiendava 5€ eest. Tegemist on ca 130cm pikkuse otsikuga, mis võimaldab laiemalt pesuainet vaibale kanda ning ka imemispind on ligi kaks korda laiem. Ning kui väiksema otsiku puhul on vajalik vaibal kükitada või põlvili olla, siis selle suurema puhul saab vaipa pesta ise püsti seistes. Nagu ka ülejäänud tekstiilpindade puhul sõltub ka vaipade kuivamisaeg nii kangast endast kui ka pesurikasutaja nö viitsimisest (ehk siis kui mitu korda soovitakse peale pesuaine pealekandmist seda imemisfunktsiooniga üle käia), kuid reeglina saab puhast ja kuiva vaipa nautida juba 4-8 tunni möödudes.